Dzień Białej Laski

w dniu 17 października 2018 r. w restauracji "Niezłe Ziółko" w Dąbrowie Górniczej odbyły się obchody Dnia Białej Laski, czyli święta osób niewidomych zapisanego w kalendarzu pod datą  15 października.

Gośćmi tego spotkania było 2  przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, którzy przeprowadzili pogadankę pod nazwą "Niewidomi widoczni". Głównym tematem pogadanki było jak  w szare, smutne, krótkie jesienne i zimowe dni stać się widocznym dla pozostałych uczestników wspólnych przestrzeni miejskich. Z powodu trwającej kampanii wyborczej do samorządów, starając si zachować apolityczność zapisaną w statucie PZN nie zaproszono innych gości. Następnie prezes Koła PZN omówiła zadania, które będą realizowane jeszcze w br. po czym nastąpiły tańce, do których przygrywał nam zespół wokalno muzyczny.  Wydaje się, że nie było osób niezadowolonych, pomimo, że z powodu trudnej sytuacji finansowej Okręgu Śląskiego nie możemy korzystać ze środków finansowych zgromadzonych na naszym koncie w poprzednich latach i z tego powodu nie mogliśmy ufundować uczestnikom tradycyjnych paczek. Może w następnym roku będzie lepiej.

Dzień Białej Laski był jednym z punktów zadania „Chcę więc mogę” realizowanego z udziałem środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.