Aktualności i ogłoszenia

Artykuły

 • Poznaliśmy Lublin i okolice

  Turystyka jest jedną z ważniejszych form rehabilitacji osób niepełnosprawnych z tytułu wzroku. Osoby takie podczas udziału w zadaniu turystycznym przekonały się, że piękno otaczającego świata można poznawać za pomocą innych niż wzrok zmysłów i utrata prawidłowego widzenia nie pozbawia człowieka możliwości uprawiania tej formy spędzania czasu i rozwijania pasji turystycznych. Z tego powodu Polski Związek Niewidomych Koło w Dąbrowie Górniczej zorganizował wyjazd do Lublina i in. w woj. Lubelskim. Zabytki Lublina

  Czytaj Więcej... o: Poznaliśmy Lublin i okolice
 • Dzień Seniora 2023

  W imieniu Seniorów i Seniorek z Dąbrowy Górniczej, Prezydenta Marcina Bazylaka, Rady Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Stowarzyszenia Razem w Przyszłość serdecznie zapraszam na Dąbrowski Dzień Seniora. 15 czerwca będzie się działo! Będzie zabawa!
   
  W programie przemarsz barwnego korowodu, występy muzyczne, wiele stref tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
  Czytaj Więcej... o: Dzień Seniora 2023
 • Koniec przedłużania ważności orzeczeń

  Przedłużenie orzeczeń o niepełnosprawności: najważniejsze daty

  W związku z przedłużeniem przez rząd ważności orzeczeń o niepełnosprawności – każda osoba, która posiada taki dokument, powinna zapoznać się z następującymi terminami. Orzeczenia, których okres ważności upłynąłby:

  • do 31 grudnia 2020 r. – będą ważne do 31 grudnia 2023 r.,
  • w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. – będą ważne do 31 marca 2024 r.,
  • w okresie od 1 stycznia 2022 r. do dnia, który poprzedzi wejście w życie tych przepisów (wejdą w życie po 3 miesiącach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw) będą ważne do 30 września 2024 r.
  Czytaj Więcej... o: Koniec przedłużania ważności orzeczeń